پرش لینک ها

کمپ میکسولوژی

تیم ریتون در هر کمپ میکسولوژی به معرفی یکی از اقوام اصیل ایرانی و مناطق زیبای ایران می پردازد و با برگزاری کمپ ها در دل طبیعت آمیختگی انسان و مهارت های انسانی را با مهارت های فنی و دانش مولکولار میکسولوژی  در زمینه تولید نوشیدنی های مولکولار تلفیق می کند .

در هر اکو کمپ میکسولوژی ریتون ویژگی های فرهنگی و نیز طبیعت آن منطقه خاص به طور کامل معرفی می شود و علم ترکیب عصاره ها ،میوه ها و گیاهان طبیعیو نیاز به هیچ پیش زمینه و آن منطقه به هنرجوهای دوره آموزش داده میشود.

از آنجا که این دوره ها در قالب دوره های ۴ و ۵ روزه با برخورداری از تمامی امکانات رفاهی از قبیل محل اقامت در بهترین هتل های منطقه و نیز پذیرایی کامل برگزار می شود هنرجوها علاوه بر آموزش و یادگیری نکات تخصصی در علم مولکولار و میکسولوژی به معاشرت و آشنایی با فرهنگ های مختلف و نیز تفریح می پردازند.

برنامه آموزشی اکو کمپ های ریتون به این صورت است که در سه روز ابتدایی هنرجویان سرفصل های مختلف در ارتباط با ساخت نوشیدنی های مولکولار و میکسولوژی را می آموزند این کلاس ها که توسط اساتید مختلف تایید شده توسط  حافظ صفایی تدریس می شود به صورت گام به گام مباحث مختلفی را از جمله:

تاریخچه بارتندینگ

لیوان شناسی

ابزار شناسی و روش استفاده اصولی از ابزارها

اصول بارتندینگ

سنسوری و مزه شناسی

کانسپت نویسی و طراحی نوشیدنی

گارنیش

گارنیش مولکولار

ورکینگ فلیر و حرکات نمایشی

به صورت کامل از مبتدی تا پیشرفته شامل میشود و به این صورت تمام هنرجویان عزیز برای شرکت در مسابقه روز آخر آماده میشوند.

در روز آخر و پس از پایان یافتن تمامی آموزش ها برای اینکه گروه ریتون از کیفیت آموزش های داده شده مطمئن شود از هنرجویان حاضر در کمپ میکسولوژی می‌خواهد تا با کمک هم تیمی خود که توسط خود شخص انتخاب میشود،  در مسابقه شرکت کند.در این مسابقه هر تیم یک نوشیدنی مولکولار می سازد و نیز کانسپت و هویت فرهنگی نوشیدنی خود را نمایش می دهد  و خاطره ای فراموش نشدنی را با دیگر دوستانش رقم میزند.

لازم به ذکر است که تمامی آموزش های لازم جهت شرکت در این مسابقه  توسط اعضای مجرب تیم ریتون به هنرجویان گرامی داده میشود  و نیاز به هیچ نوع پیش زمینه ای  وجود ندارد.

به این طریق هنرجو فرصت دارد تا علاوه بر محک زدن آموزش هایی که در آن چند روز آموخته است، خود را در یک مسابقه با استانداردهای جهانی به چالش بکشد و در نهایت مدرک خود را دریافت کند.

تاکنون اکو کمپ های بسیاری در موسسه ریتون برگزار شده است

دوره اول و دوم

اکو کمپ میکسولوژی جوارم

امروزه فضاهای جنگلی و دور از هیاهوی شهر ها برای همه افراد جذابیت دارد، چرا که در دل جنگل و طبیعت اقامت می کنید و با صدای پرندگان از خواب بیدار می شوید و طبیعت را لمس می کنید.

برای تجربه تمام این حس های زیبا تیم ریتون در سال 1399 برای اجرای دو کمپ اول  میکسولوژی، منطقه زیبای جنگلی جوارم واقع در سوادکوه مازندران را برگزید.

پس از اینکه تمامی هنرجویان که از اقصی نقاط ایران  در تهران گرد هم آمدند با اتوبوس اختصاصی به سمت جنگل های زیبای مازندران حرکت کردیم.

هر هنرجو هم تیمی خود را از بین دیگران برگزید و کلبه چوبی زیبایی در دل جنگل برای اقامت روزهای آینده به او اختصاص یافت.

در پایان هر روز پس از اتمام کلاس های آموزشی در زمینه های تخصصی میکسولوژی و مولکولار هنرجویان از آرامش جنگل لذت می‌بردند و دور آتشی که افروخته بودند می نشستند و گپ می زدند  و برای طراحی نوشیدنی که در روز مسابقه تدارک دیده بودند با اساتید خود مشورت می  کردند.

برگزاری مسابقه روز آخر برای همه هیجان انگیز بود. به طوری که از ساعات اولیه تمامی هنرجویان به فکر دست یابی به کانسپت و مفهومی جالب بودند و سعی می‌کردند بهترین طعم ها را با بهترین تکنیک ها برای نوشیدنی خود به کار ببرند تا بتوانند  به مقام برتر این مسابقه دست یابند.

سرانجام مسابقه برگزار شد و گروه منتخب که بیشترین امتیاز را به دست آوردند دو تن از هنرجویان ریتون یعنی آقای امیررضا پیران و آقای محمد نامنی بودند .

کانسپتی که گروه ایندرا انتخاب کرده بود، برگرفته از جام سفالین با نقش بزی در حال پرش بود که کهن ترین انیمیشن شناخته شده در جهان می باشد و از گوری ۵۰۰۰ ساله در شهر سوخته نزدیکی های زابل در استان سیستان و بلوچستان پیدا شده است. برای دیدن این اثر باستانی در حال حاضر باید راهی موزه ایران باستان شوید و این گروه به خوبی با ذوق هنری خود توانستند این اثر زیبا را به هنرجویان این دوره معرفی کنند و مقام نخست را به دست بیاورند.

همچنین برنده مسابقه کمپ دوم که در مجتمع تفریحی جنگلی جوارم برگزار شد نیز آقایان شاهرخ مرتضوی و هادی هادی نژاد در گروه داماهی بودند که با کانسپتی در مورد افسانه داماهی که مربوط به بندرعباس می باشد ، نوشیدنی بسیار جالب توجهی به نام لاو استوری طراحی و سرو کردند.

دوره سوم و چهارم

اکو کمپ میکسولوژی سپیدان شیراز

هر یک از اکو کمپ های میکسولوژی ریتون دارای کانسپت خاصی است. از آنجا که  برای برگزاری دوره های سوم و چهارم این کمپ‌ها تصمیم گرفتیم کانسپت آشنایی با زندگی عشایری و نیز آشنایی با عشایر قشقایی استان فارس را مد نظر قرار دهیم، این دوره از کمپ‌ها در هتل پولادکف منطقه سپیدان شیراز برگزار شد. این هتل چهار فصل با امکانات ورزشی زیادی نظیر تله کابین، زیپ لاین، اسب سواری، قایق سواری و پیست اسکی، خاطرات به یاد ماندنی برای هنرجویان این دوره از کمپ‌های ریتون برجای گذاشت.

بازدید از چادرهای عشایری قشقایی و آشنایی با این قوم اصیل ایرانی و فرهنگ و آداب و رسوم آنان لذت این کمپ را دوچندان کرد.

از همان ابتدا پس از برگزاری کلاسهای تخصصی هنرجویان این دوره تصمیم گرفتند با سایر گیاهان دارویی این منطقه آشنا شوند و از باکیفیت ترین گیاهان برای استفاده در نوشیدنی روز مسابقه خود استفاده کند و سرانجام در روز مسابقه  کمپ سوم ، گروه دختران ایران دخت یعنی خانم الینا فرزامی و خانم سپیده جباری  کسانی بودند که توانستند با استفاده از لباس های زیبای قشقایی و نوشیدنی که برای معرفی سرزمین ایران طراحی کرده بودند، مقام اول این دوره را به دست بیاورند.

همچنین برندگان مسابقه کمپ چهارم نیزگروه تیگران از شهر کرمان بود که آقای یاسین شجاعی و آقای صالح کفشگر توانستند با طراحی نوشیدنی مربوط آشنایی با سوغات کرمان و فرهنگ اصیل کرمانی نوشیدنی به نام شازده طراحی کردند که شیرینی خرما بریز نیز در کنار آن سرو شد. این گروه مقام اول چهارمین کمپ میکسولوژی  را به دست آورند

دوره پنجم و ششم

اکو کمپ میکسولوژی کاشان

پنجمین و ششمین اکو کمپ میکسولوژی ریتون با رویکرد آشنایی با فرایند گلاب گیری کاشان به عنوان یکی از زیباترین جاذبه‌های توریستی کشورمان ایران در خانه تاریخی مهینستان راهب برگزار شد.

اقامتگاه تاریخی مهینستان راهب از جمله خانه های قدیمی کاشان در مرکز شهرواقع شده است و به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. قدمت این خانه به اواسط دوران قاجار برمی‌گردد که دارای سه حیاط جدا از هم به عنوان حیاط اندرونی و بیرونی و حیاط خدمه میباشد. این خانه تاریخی زیر نظر استادان معماری ایران مورد مرمت قرار گرفته و از طرف سازمان میراث فرهنگی به عنوان لوکس ترین اقامتگاه تاریخی انتخاب شد. ترکیب امکانات روز دنیا با فضای تاریخی این خانه اقامتی بسیار دلنشین را برای هنرجویان پنجمین و ششمین دوره اکو کمپ میکسولوژی ریتون فراهم آورد.

بازدید از باغ های گل سرخ و کارخانه گلاب گیری ربیع فرصتی ویژه برای هنرجویان این دوره و علاقمندان به فرایند تقطیر و دیستیلری فراهم کرد. هنرجویان پس از برگزاری کلاسهای آموزشی فضایی آرام و زیبا در اختیار داشتند تا نوشیدنی روز مسابقه خود را طراحی کنند.

برنده دوره پنجم میکسولوژی کمپ ریتون گروه دال بود که آقایان حسام مفید و سلیمان مریدی توانستند با طراحی یک نوشیدنی در مورد کانسپت خرما چینی جنوب و سرو یک نوشیدنی کم نظیر با استفاده از شیره خرما و بدون هیج قند مصنوعی،‌ به مقام اول این دوره دست یابند.

همچنین دور ششم اکوکمپ نیز که در همین هتل برگزار شد که گروه سایمان آقایان عمران اکبریان و جلال هاشمی  توانستند با طراحی نوشیدنی مربوط به ساخت یک نوشیدنی که در حکم یک اکسیر عمل می کرد برای رهایی از سحر و جادوی ناشی از حمله مغولان به ایران ، به مقام اول این کمپ دست یابند.

دوره هفتم

اکو کمپ میکسولوژی گیلان

هفتمین میکسولوژی کمپ ریتون در اقامتگاه گیلمار برگزار شد. نگینی سبز میان دریاچه های زیبا در محیط دوستانه آرامش عجیبی به هنرجوها می‌داد. اقامت در اتاق های چوبی غذاهای محلی و طعم دستپخت مادران هنرمند گیلانی، شب نشینی دور آتش و صرف چای و شیرینی های محلی، قدم زدن در باغ ژاپنی در کنار دریاچه های زیبا و تماشای پرندگان بومی و مهاجر تالابی همه و همه تجربه های به یاد ماندنی برای هنرجویان هفتمین کمپ میکسولوژی ریتون بر جای گذاشت. هنرجویان هر روز پس از شرکت در کلاسهای تخصصی می توانستند به فعالیت هایی از جمله دوچرخه سواری، ماهیگیری و کایاک سواری بپردازند و لذت ببرند. تجربه‌ای که در کنار دوستان جدید، خاطره های شیرین از این اقامت برای ما به یادگار گذاشت.

پس از برگزاری مسابقه در روز آخر تیم گمبرون برنده جایزه بهترین کانسپت و نوشیدنی را برنده شد آقایان سید مهدی هاشمی و سپهر شهاب پور که برروی کانسپت قدرت خود باوری و اعتماد به نفس با استفاده از حال و هوای جنوب کار کرده بودند که به خوبی توانستند این مقام را از آن خود کنند.

اسپانسر و حامی پلاتین نهمین کمپ میکسولوژی

رفتن به TNT

برای پیش ثبت نام فرم زیر را پر کنید

نام و نام خانوادگی*
YYYY slash MM slash DD
Hidden

Hidden

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
حساب کاربری
تماس با ما
فروشگاه
خانه