پرش لینک ها

بخش فرهنگی ریتون با تکیه بر بهترین منابع تاریخی و اساطیری فرهنگی ایران می کوشد تا علاوه بر روایت داستان هایی که ریشه در آداب و رسوم و فرهنگ و اساطیر ملت ها دارند، بستری فراهم سازد تا به روش‌های مدرن دسترسی به فرهنگ و داستانهای اساطیری را برای تمامی مخاطبان ریتون فراهم کند.

کشور ما ایران، دارای تاریخ فرهنگ و اصالت بسیار غنی است. اما زندگی مدرن و پرمشغله انسان امروزی باعث شده تا ما بیش از پیش از تاریخ و فرهنگ جدا مانده و از داستان های اساطیری آن بی اطلاع باشیم. بخش فرهنگی ریتون می کوشد تا با تهیه و ترجمه متون باستانی و تحقیق در متون ادبی و تاریخی ایران، این دانش و داستان های زیبا را با مخاطبان خود به وسیله طراحی محصولات منحصر به فرد به اشتراک بگذارد و موجب آگاهی مخاطبان ریتون گردد.

در بخش فرهنگی ریتون تاریخ واقعی تاریخ روایی و تاریخ اساطیری فرهنگ ایران مورد پژوهش قرار می‌گیرد، سپس منابع باستانی مطالعه می شوند و مورد بررسی فرهنگی، اجتماعی و نماد شناسانه قرار خواهند گرفت. داستان های منتخب برای آگاهی و فرهنگ سازی در جامعه به شکل مقالات و در مرحله بعد به صورت پادکست در اختیار مخاطبان مجموعه ریتون قرار داده خواهد شد و تمامی محصولات از جمله نوشیدنی های با طعم های پیچیده و گارنیش های منحصر به فرد و نیز لباس های فاخر نیز بر اساس تحقیقات بخش فرهنگی طراحی و تولید می شوند.

مدیریت بخش فرهنگی ریتون به عهده نوشین سپیدکار است. علاقه نوشین به فرهنگ و زبان های باستانی ایران باعث شد تا تحصیلات خود را در این رشته تا مقطع دکترا ادامه دهد. علاقه او در زمینه توجه به اساطیر ایرانی باعث شد از همان ابتدا به پژوهش و نویسندگی علاقمند شود. او رویاهای خود را برای یادگیری فرهنگ و اساطیر ایرانی تحقق بخشید و زبانهای باستانی را آموخت. تسلط او به خط و زبان های اوستایی، فارسی باستان و پهلوی او را هرچه بیشتر به هزارتوی اساطیر و فرهنگ باستانی ایران راهنمایی کرد.

پروژه شاهنامه در ریتون موجب شد تا از سایر پژوهش ها بهره برده و در زمینه تحقیق پیرامون شاهان پیشدادی و تطبیق داستان ها در شاهنامه فردوسی و متون کهن بکوشد و مقالات اساطیری و همچنین خوراک فرهنگی ریتون را آماده سازد، تا بدین وسیله در جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از این داستان های زیبای اساطیری گامی نو بر دارد.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
حساب کاربری
تماس با ما
فروشگاه
خانه