پرش لینک ها
  • کاتالوگ
اکسپو 2020

اکسپو 2020

جهت دریافت کاتالوگ روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت کاتالوگ

اکسپو (Universal Expositions)
اکسپو مجموعه نمایشگاه هایی است که هر چند سال یکبار در کشورهای مختلف برگزار می گردد. این نمایشگاه مهم ترین نمایشگاه برگزار شده در جهان محسوب می شود. این رویداد هر ۵ سال یک بار و هر بار در کشوری متفاوت برگزار می‌شود. اهمیت این نمایشگاه و پیامد و برآیند های آن برای کشورهای جهان آنچنان ارزشمند است که امروز اکسپو سومین رویداد مهم دنیا پس از مسابقات جام جهانی فوتبال و بازیهای المپیک بوده و نام المپیک فرهنگ ملل را برای آن برگزیده اند. این نمایشگاه محلی است برای نمایش اکنون و آینده کشور ها که در آن دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، علمی و پیشینه فرهنگی و دورنمای توسعه کشور ها به نمایش گذاشته می شود. تاکنون ۶۰ اکسپو در ۲۴ کشور مختلف برگزار شده است و کشور ایران نیز در این نمایشگاه حضور داشته و هر سال پاویونی مخصوص به خود را راه اندازی می کند. این نمایشگاه جهانی اولین بار در سال ۱۸۴۴ در پاریس برگزار شد و پس از آن به رسمی همیشگی و دائمی تبدیل شد. این نمایشگاه به مدت ۶ ماه ادامه دارد و در طول این نمایشگاه جدیدترین دستاورد ها خلاقیت ها و اختراعات بشری از سرتاسر دنیا در یک شهر به نمایش در می آید. این نمایشگاه فرصتی بی نظیر و فوق العاده برای نمایش و شناسایی استعدادها و خلاقیت های هر منطقه است.
جالب است بدانید که بسیاری از اختراعات و سازه های مشهور بشری مانند برج ایفل ،اولین ماشین تایپ، تلویزیون و حتی سس کچاپ نیز اولین بار در این نمایشگاه به جهانیان معرفی شدند، بنابراین این نمایشگاه به محل مناسبی برای رونمایی از ایده های جدید و ظهور برندهای تازه می باشد، زیرا گامی مهم در محبوبیت بیشتر و شهرت جهانی در سطح بین المللی محسوب می شود.

اکسپو ۲۰۲۰ امارات
در نوامبر ۲۰۱۳ اعضای دفتر بین المللی نمایشگاه ها که ۱۶۷ نفر هستند، در پاریس گرد هم جمع شدند و از بین کشورهایی که برای میزبانی نامزد شده بودند، دبی را با رای گیری انتخاب کردند.
جالب است بدانید که رقبای دبی شهر ازمیر در ترکیه و سائوپائولو برزیل و یکاترینبورگ روسیه بودند و کشور امارات برای میزبانی اکسپو ۲۰۲۰ انتخاب شد و جالب اینجاست که این اولین بار است که نمایشگاه جهانی اکسپو در منطقه خاورمیانه برگزار می شود. اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰، دفتر نمایشگاههای بین المللی تصمیم گرفت تا برگزاری اکسپو را به تاخیر بیندازد به همین علت اکسپو ۲۰۲۰ امارات در واقع با یکسال تاخیر در سال ۲۰۲۱ برگزار شد.
اکسپو ۲۰۲۰ دبی از میلیون‌ها بازدیدکننده از سراسر جهان استقبال کرده و از آنها دعوت می‌کند تا مجموعه ای متنوع از فرهنگ ها، غذاها و فناوری ها را تجربه کنند . مردم از سراسر جهان گرد هم می آیند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و ایده‌هایشان را به اشتراک می گذارند و یاد می گیرند و نوآوری می‌کنند، همچنین اکسپو بهترین مکان برای تفریح و خوشگذرانی است.
اکسپو ۲۰۲۰ با روزی ۶۰ نمایش همچون اپرا ،تئاتر، اجراهای زنده، آکروبات‌باز ها ،کنسرت و غیره اوقات خوشی را برای مخاطبینش فراهم آورد. همانطور که ذکر شد، 192کشور در این رویداد فرهنگی شرکت کردند و هر یک پاویون و غرفه های منحصر به فرد و مخصوص کشور خود را دارند. شما می‌توانید با بازدید از این پاویون ها با دستاوردهای فرهنگی، علمی و هنری آنها آشنا شوید و در واقع سفری را آغاز می‌کنید که در نهایت به بازدید از ۱۹۲ کشور و آشنایی با تاریخ و فرهنگ آنها می انجامد.

رونمایی از برند ریتون در اکسپو ۲۰۲۰ امارات
نمایشگاه ۲۰۲۰ دبی دارای ۲۰۰ غرفه بود که ۱۹۱ غرفه آن متعلق به کشورهای شرکت کننده است.
همانطور که پیشتر اشاره کردیم، رویدادهای فرهنگی و هنری بیشماری در طول برگزاری اکسپو امارات به اجرا درآمد وتوجه مخاطبین بسیاری را از سرتاسر جهان به خود جلب کرد. یکی از این رویدادها اجرای پرفورمنس “هزاردستان” بود.
بخش بین المللی مد و لباس اکسپو دبی با دعوت از ۸ طراح ایرانی در روزهای ۱۶ و ۱۷ فوریه ۲۰۲۲ پرفورمنسی منحصر به فرد را در دو سالن بزرگ اکسپو اجرا کرد.
برند ریتون با شرکت در این بخش از اولین لباس فاخر خود که با توجه به اسطوره طهمورث در شاهنامه طراحی شده بود، از فعالیت خود رونمایی کرد.
تخصص و توجه به جزئیات در به کارگیری مهمترین نکات در داستان اساطیری طهمورث در شاهنامه و متون کهن تر از آن ، منجر به طراحی لباسی شد که تمامی ویژگی‌های داستان اساطیری را در خود دارد و انرژی اسطوره در تمامی بخش های این لباس موج می زند.
نخستین آلبوم ریتون شاهنامه است و در کنار نوشیدنی های خاص هر شخصیت منتخب، لباس فاخری نیز طراحی و تولید شده است که از لباس مربوط به شخصیت اسطوره ای طهمورث برای معرفی به علاقمندان در حوزه مد و فشن برای اولین بار در مراسم ویژه ای که در اکسپو امارات برگزار شد، رونمایی گردید. هر کدام از بخش های این لباس فاخر ایرانی با توجه به داستان اساطیری طراحی شد تا بدین وسیله یک داستان کهن ایرانی احیا شود. نام این لباس فاخر از نام سومین پادشاه ایران در دوره اساطیری در شاهنامه الهام گرفته شده که داستان آن نیز بسیار شنیدنی است.
اجرای پرفورمنس هزاردستان که به کارگردانی آقای رضا موسوی انجام شد در سالن A2 ونیز بزرگترین استیج اکسپو، یعنی سالن جوبیلی (jubilee stage) به مدت دو روز متوالی برگزار گردید که یکی از پرمخاطب ترین پرفورمنس های اجرا شده در اکسپو بود. همزمان با اجرای موسیقی با سازهای مدرن و سنتی و موزیکی که به صورت ویژه برای رونمایی از لباس فاخر برند ریتون ساخته شده بود، دو تن از هنرمندان و بازیگران تئاتر لباس طراحی شده توسط بخش مد و فشن تیم ریتون را به روی صحنه آوردند و بدین ترتیب برند ریتون رونمایی و به علاقمندان در سطح بین‌المللی معرفی شد.
همچنین مخاطبان این برنامه که از اقصی نقاط جهان در آن حضور داشتند، استقبال بسیار زیادی از این طراحی ویژه به عمل آوردند.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
حساب کاربری
تماس با ما
فروشگاه
خانه