پرش لینک ها

مدیریت کافه

اهمیت مدیریت در صنعت کافه و رستوران

حتماً شما هم با مجموعه هایی مواجه شده اید که علاوه بر تعداد کارمندان بالا و داشتن یک منوی با کیفیت در سرویس دهی به مشتریان خود مطلوب عمل نمی کنند.  در واقع ایجاد هماهنگی بین اعضای بار کافه یا رستوران در جهت تقسیم وظایف کارمندان برای پذیرایی هرچه بهتر از میهمان  در یک شیفت شلوغ کاری به عهده مدیریت بار است

اگر شما به عنوان یک سرمایه گذار تمامی فاکتورهای مربوط به بهترین نوع انتخاب لوکیشن بهترین نوع دستگاه های خریداری شده و بهترین مواد اولیه را نیز برای خلق آیتم های منوی خود به کار ببندید اما به خوبی نتوانید مدیریت بار کافه و یا رستوران را انجام دهید، احتمال موفقیت شما بسیار کم است.

زیرا یکی از مهمترین ویژگی های شخصیت یک مدیرموفق کافه و یا رستوران این است که اصول روانشناسی را بداند. زمانی که شما با تیپ هایی از شخصیت های متفاوت، همراه با توانایی ها و استعدادهای متفاوت در بین کارمندان خود روبه‌رو هستید، تنها زمانی می توانید یک مدیر موفق باشید که خصوصیات اخلاقی هر تیپ شخصیتی را به خوبی شناخته و تعادل بین استعداد ها و نیازهای کارمند تان ایجاد کنید ، زیرا همانطور که اشاره کردیم میزان افزایش رضایت شغلی بین کارفرما و پرسنل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و این امر ارتباط مستقیم با موفقیت یک مجموعه در بلند مدت دارد. اینجاست که نقش یک مدیر خوب بسیار پر رنگ می نماید، زیرا او ست که تعادل بین درخواست های کارفرما و وظایف شغلی پرسنل را ایجاد میکند و این رضایت دو طرف باعث موفقیت هرچه بیشتر یک مجموعه می گردد.

در واقع فاکتوری که در دراز مدت باعث تضمین افزایش سود مجموعه شما می شود، نحوه مدیریت مجموعه است و موفقیت زمانی به دست می آید که مجموعه ای از سود ،رضایت کارکنان و رضایت مشتریان در کنار هم قرار بگیرند. اگر شما مالک رستوران و یا سرمایه گذار در کافه و رستوران هستید به شما پیشنهاد می کنیم زمانی را برای آموزش مدیر خود اختصاص دهید، چرا که او می‌تواند در آینده و سرنوشت مجموعه شما بسیار تاثیر گذار باشد.

به طور خلاصه مدیریت بار به تمامی اصولی نظارت دارد که بین کارمندان تولید نوشیدنی و پذیرایی از مهمان در جریان است. در دنیای کافه و رستوران این شغل جزو مهمترین این وظایف محسوب می شود هرچه شما دانش بیشتری در زمینه مدیریت بار و شناخت کارمندانتان آن داشته باشید و از مهارت های کار تیمی و رهبری برخوردار باشید مدیر موفق تری خواهید بود.

در بسیاری از کشورها این مسئله به عنوان یک رشته دانشگاهی و تخصصی در نظر گرفته شده و برای علاقمندان تدریس می شود اما در ایران دوره های بسیار با کیفیتی نیز برای دستیابی به این مهم برای علاقمندان وجود دارد

مدیر خوب یک کافه یا رستوران چه کسی است؟

درست است که شاخص های متعددی برای توصیف یک مدیر خوب کافه و رستوران وجود دارد، اما به طور خلاصه، یک مدیر بار خوب فردی است که بتواند با هر موقعیتی از تعداد کم کارمندان گرفته تا مشتریانی که زیاده خواه هستند، کنار بیاید و در عین حال آرامش خود را حفظ کند. او با عملکرد اصولی خود از بار مراقبت می کند و رضایت مشتریان و کارکنان را تضمین می نماید. مدیران بار با عملیاتی که به کار میبرند از رعایت الزامات قانونی مجموعه اطمینان حاصل می کنند. آنها با نظارت و عملیات روزانه مدیریت منابع و مدیریت پرسنل میتوانند به افزایش درآمد خود و مجموعه ای که در آن مدیریت را به عهده دارند، کمک بسیاری نمایند.

برخی از مهمترین مهارت هایی که یک مدیربار باید داشته باشد، شامل رهبری، ارتباطات سازمانی، خدمات مشتری، تصمیم‌گیری و حل مسئله ست.

تبدیل شدن به یک مدیر بار راه بسیار عالی برای کسب درآمد بیشتر است. اکنون این شغل در ایران جای پیشرفت بسیار زیادی دارد و اگر شما آموزش های درست و اصولی ببینید، بی شک می توانید جایگاه خوبی را در صنعت کافه و رستوران به دست بیاورید.

گروه ریتون یکی از بهترین دوره ها را برای آموزش هرچه بهتر مدیریت بار و مجموعه های رستورانی تدارک دیده است. اگر شما به این شغل علاقه مند هستید و می خواهید گامی بزرگ در جهت آموزش اصولی مدیریت بار بردارید، پیشنهاد می شود حتماً در این دوره  شرکت کنید.

برای پیش ثبت نام فرم زیر را پر کنید

احراز هویت(Required)
تاریخ(Required)
آدرس(Required)
ID اینستاگرام(Required)
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
حساب کاربری
تماس با ما
فروشگاه
خانه