پرش لینک ها

معرفی کلاس های مستر میکسولوژی

کلاسهای مستر میکسولوژی یا میکسولوژی پیشرفته نوعی برنامه یا کارگاه آموزشی است که به آموزش هنر وعلم تولید نوشیدنی های ترکیبی متمرکز است . این کلاس ها معمولاً توسط میکسولوژیست ها یا بارتندرهای حرفه ای تدریس می شوند و طیف وسیعی از موضوعات مانند تاریخچه کوکتل ها، ترکیب طعم ها، تکنیک های میکسولوژی پیشرفته ،ابزار و تجهیزات مورد استفاده در ساخت نوشیدنی ها را پوشش میدهند.

شرکت کنندگان در یک مسترکلاس میکسولوژی یاد میگیرند که چگونه کوکتل های کلاسیک یا مد روز درست کنند و همچنین خلاقیت های مدرن تری که مواد و طعم های منحصر به فردی را به نمایش می‌گذارند، بیاموزند. آنها همچنین در مورد اهمیت استفاده از مواد تازه و با کیفیت بالا و نحوه و تکنیک های مطالعه کردن طعم ها در یک نوشیدنی را یاد می گیرند . کلاسهای مستر میکسولوژی را میتوان در محیط های مختلف از جمله بارها و رستوران ها و خانه های شخصی یا فضاهای برای این رویداد ارائه کرد. این کلاس ها ممکن است برای افراد و گروه‌های خاص طراحی شوند، که قبلاً سطوح مبتدی را گذرانده تا کارگاههای مبتدی با بارتندرهای با تجربه متفاوت باشد.

میکسولوژی یک هنر و یک علم است و تسلط بر آن نه تنها به دانش مواد و تکنیک ها نیاز دارد، بلکه به درک عمیقی از مشخصات طعم ها ، تعادل و خلاقیت نیاز دارد. کلاس های مستر میکسولوژی برای آموزش اصول ایجاد نوشیدنی های عالی و همچنین تکنیک ها و نکات پیشرفته برای ساخت نوشیدنی های منحصر به فرد و به یادماندنی طراحی‌شده‌اند.

هدف یک کلاس مستر میکسولوژی چیست؟
در حقیقت هدف کلاس های مستر میکسولوژی آموزش مهارت ها و دانشی است که شرکت کنندگان برای تبدیل شدن به یک بارتندر یا میکسولوژیست ماهر به آن نیاز دارند. چه برای لذت شخصی و چه به عنوان یک حرفه ، مباحث کلاس ها را می توان متناسب با نیازها و سطح مهارت شرکت‌کنندگان تنظیم کرد. اما بدیهی است که در این کلاس ها همه افراد باید سطح مبتدی و پایه میکسولوژی و انواع تکنیک های آن را فرا گرفته باشند. یکی از جنبه های کلیدی کلاسهای مستر میکسولوژی تمرکز بر استفاده از انواع مواد با کیفیت های بالا برای ایجاد بهترین نوشیدنی های ممکن است. این مواد که شامل انواع میوه های تازه ،گیاهان و سایر موادی است که میتوان از آنها برای افزودن طعم و عطر و پیچیدگی به نوشیدنی اضافه کرد. این کلاس نوع دیگری از ترکیب طعم ها را به شما می آموزد. علاوه بر اصول ترکیب شناسی، بسیاری از کلاس های مستر میکسولوژی نیز به تاریخچه و اهمیت فرهنگی نوشیدنی ها می پردازند . شرکت کنندگان ممکن است درباره خاستگاه نوشیدنی های کلاسیک و همچنین نقشی که نوشیدنی ها در محیط های اجتماعی در طول تاریخ داشته اند، بیاموزند.

یکی دیگر از جنبه‌های مهم کلاس های مستر میکسولوژی تاکید بر تکنیک است. این شامل یادگیری و نحوه صحیح اندازه گیری و ریختن مواد و حتی نحوه تکان دادن یا هم زدن نوشیدنی برای دستیابی به بافت و دمای مورد نظر و نحوه درست تزیین و گارنیش و حتی ارائه نوشیدنی است. در واقع در مستر کلاسهای میکسولوژی ریتون شما می آموزید که چطور با دقت به جزئیات و ارائه تکنیک های جدید در مسیر استفاده از تکنیک های مولکولار میکسولوژی، نوع جدیدی ازنوشیدنی های با هویت فرهنگی را خلق کنید.

جنبه دیگری از کلاس های مستر میکسولوژی این است که آموزش جامع تری را برای کسانی که به دنبال شغلی در صنعت غذا و نوشیدنی هستند، ارائه می دهد. در واقع این برنامه ها موضوعاتی مانند مدیریت بار ،خدمات مشتری و جنبه های قانونی و نظارتی صنعت غذا و نوشیدنی را نیز پوشش می دهد.

صرف نظر از تمرکز خاص، کلاس پیشرفته میکسولوژی به شرکت کنندگان این فرصت را می‌دهد تا نوشیدنی هایی را که ایجاد می‌کنند ارزیابی کنند و بازخوردهای ارزشمندی را از افراد حرفه ای دریافت کنند. این به شرکت کنندگان کمک می‌کند تا مهارت های خود را اصلاح کنند. نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند و توانایی های خود را در تهیه نوشیدنی های خاص بهبود ببخشند. در واقع این کلاس ها تجربه بی نظیری را برای علاقمندان به یادگیری در مورد نوشیدنی و میکسولوژی ارائه می دهد تا از مبتدی تا بارتندر با تجربه همیشه چیزهای جدیدی برای یادگیری و کشف در دنیای میکسولوژی وجود داشته باشد.

چرا شرکت در کلاس مستر میکسولوژی مفید است؟
فرهنگ نوشیدنی در سال‌های اخیر طوفانی در جهان به پا کرده است و فهمیدن دلیل آن نیز کار سختی نیست. یک نوشیدنی خوش ساخت، یک اثر هنری است که طعم ها و بافت های پیچیده را باهم ترکیب میکند تا یک تجربه حسی ایجاد کند که هم خوشمزه و هم رضایت بخش است. اگر علاقمند به یادگیری بیشتر در مورد هنر و علم میکسولوژی هستید ،شرکت در یک کلاس مستر میکسولوژی همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید.

در کلاس مستر میکسولوژی چه چیزهایی خواهید آموخت؟
برنامه درسی در کلاس های مستر میکسولوژی بسته به مدرس و سطح کلاس می تواند متفاوت باشد. با این حال چند موضوع وجود دارد که در اثر کلاسها پوشش داده میشود. از جمله:
تاریخچه نوشیدنی های کلاسیک: درک منشاء کوکتل های کلاسیک می تواند به شما درک عمیق تری از هنر میکسولوژی بدهد. زیرا اکثر این نوشیدنی‌ها بار فرهنگی دارند که در طول زمان حفظ شده اند و در یک کلاس مستر شما می توانید در مورد تاریخچه نوشیدنی های قدیمی اطلاعات ارزشمندی به دست بیاورید.

تکنیکهای پیشرفته میکسولوژی: یادگیری تکنیک های پیشرفته میکسولوژی یک مهارت ضروری برای هر میکسولوژیست مشتاق است ، همچنین این تکنیک های پیشرفته به شما کمک می کند تا نوشیدنی هایی با طعم های پیچیده تر بسازید.

دریافت مشخصات طعمی: درک مشخصات اولیه طعم دهنده های مختلف کلید طراحی نوشیدنی‌های متعادل و بالانس است. در یک کلاس مستر میکسولوژی در مورد تفاوت های بین طعم دهنده های شیرین و ترش و تلخ و امامی و نحوه استفاده از آن ها برای ایجاد نوشیدنی های پیچیده و رضایت‌بخش خواهید آموخت.

نحوه ارائه: یک نوشیدنی خوش ساخت نه تنها خوشمزه است، بلکه از نظر بصری نیز جذاب است. در یک کلاس مستر میکسولوژی در مورد اهمیت ارائه از جمله نحوه تزیین نوشیدنی ها و انواع تکنیک های جذاب برای ارائه متفاوت نوشیدنی خود خواهید آموخت.

نوشیدنی های ترند: دنیای میکسولوژی همیشه در حال تحول است و روند ها و تکنیک های جدید دائماً در حال ظهور هستند، در یک کلاس مستر میکسولوژی در مورد آخرین روندهای میکسولوژی، آخرین تکنیک ها، به روز ترین متد ها مانند مخلوط شناسی مولکولی در سایر نوشیدنی و نیز نوشیدنی های بدون الکل می‌آموزید.

انواع کلاس های مستر میکسولوژی کدامند؟
همانطور که پیشتر اشاره کردیم، کلاسهای مستر میکسولوژی را میتوان در محیط های مختلف از جمله بارها و رستوران ها گرفته تا خانه های خصوصی و فضاهایی که برای این رویداد مناسب هستند، پیدا کرد. در اینجا چند مورد از رایج ترین انواع کلاس های مستر میکسولوژی آورده شده است:

کلاس های تحت رهبری بار: بسیاری از بارها و رستورانها کلاس های مستر میکسولوژی را که توسط بارتندرهای خودشان رهبری می شوند، ارائه می دهند. این کلاس ها ممکن است در محل بار برگزار شوند و ممکن است شامل گشت و گذار در تجهیزات و مواد تشکیل دهنده بار باشند، تا افرادی که در همان بار خاص آموزش می بینند بتوانند به بهترین شکل در کوتاهترین زمان تکنیک های پیشرفته را بیاموزد و برای خلق نوشیدنی های جدید در مجموعه اقدام کنند.

کلاس های خصوصی: اگر علاقمند به برگزاری یک کلاس مستر میکسولوژی برای گروهی از دوستان یا همکاران هستید می توانید از یک میکسولوژیست حرفه‌ای کمک بخواهید تا به خانه یا فضای رویداد شما بیاید و کلاس خصوصی را برگزار نماید که با توجه به نیازها و علایق گروه شما سفارشی شده باشد. این نوع از کلاس از آنجایی که دقیقاً نیازها و اهداف شما و دوستانتان را مورد توجه قرار می دهد ، بازده بسیار بهتری خواهد داشت. البته در نوعی از کلاس های خصوصی نیز شما می توانید به محل آموزش که توسط یک میکسولوژیست در سطح حرفه‌ای طراحی و آماده سازی شده است ، مراجعه کنید و از آموختن تکنیک های پیشرفته لذت ببرید.

کلاس های آنلاین : در سالهای اخیر و با توجه به شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کلاس های مستر میکسولوژی در سراسر دنیا به صورت مجازی برگزار شد و به شرکت‌کنندگان این امکان را داد تا به راحتی از خانه آموزه های یک استاد حرفه‌ای را در زمینه میکسولوژی بیاموزند. این کلاس ها که ممکن است از پیش ضبط شده باشند، مزایا و معایب خاص خود را دارند.

اما یکی از بهترین و جامع ترین کلاس های مستر میکسولوژی توسط گروه ریتون و به رهبری حافظ صفایی برگزار می‌شود که علاقمندان با شرکت دراین کلاس و پس از گذراندن دوره مبتدی، می توانند تکنیک های بروز دنیا را برای پیشرفت حرفه ای خود بیاموزند.

اگر شما جزو علاقمندان به شرکت در این کلاسها هستید با ما تماس بگیرید.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
Home
Account
Cart
Search