پرش لینک ها

‏ Direct Spherification یا کروی سازی مستقیم

استفاده از روش کروی سازی مستقیم زمانی به کار می رود که شما دوست دارید یک مایع با غلظت متوسط را که از لحاظ طعمی و یا برای استفاده از زیبایی بصری و گارنیش در کنار نوشیدنی قرارمیگیرد، به شکل مروارید و کره های بسیار کوچک درآورید.
کروی سازی بین میکسولوژیست ها به عنوان یکی از محبوب‌ترین متد ها برای گارنیش در کنار غذا و یا نوشیدنی به کار میرود و در حقیقت باعث می شود تا طعمی جدید به شکلی ویژه و جذاب برای مشتری شما سرو گردد.

استفاده از این روش به وسیله پودرهای مولکولار ریتون امکان پذیر است.
برای انجام این روش شما ابتدا به مخلوطی از آب و کلسیم لاکتیت نیاز دارید (که در اصطلاح به آن مخلوط حمام کلسیم لاکتیت گفته میشود) که اگر از پودرهای مولکولار ریتون استفاده کنید، باید به ازاء ۲۵۰ میلی لیتر آب ۱.۲۵ گرم پودرکلسیم لاکتیت به آب اضافه کنید و آن را خوب مخلوط کنید.

در مرحله بعد بیس مایعی که قرار است کره های کوچک زیبا از آن ساخته شوند را با غلظت متوسط تهیه کنید. شما می توانید برای تهیه این مایع از سیروپ ها و نیز اضافه کردن اسانس های مورد علاقه خود به سیمپل سیروپ که تشکیل شده از آب و شکر است، نیز استفاده کنید و به این شربت به ازاء هر ۱۲۰ میلی لیتر یک گرم پودر سدیم اضافه کنید. توجه داشته باشید تقریباً میزان استفاده از سدیم کمتر از یک درصد است.

نکته قابل توجه در این مرحله این است که بیس مایعی که شما دوست دارید از آنها کره های کوچک بسازید به هیچ وجه نباید اسیدی باشد. در واقع مایع غیر اسیدی به صورت کامل و در شرایط بهتری درون کره قرار می گیرد و غشای نازکی دور آن را فرا خواهد گرفت.

پس از اینکه بیس مایع خود را با سدیم به وسیله بلندر و یا هم زنی که مطمئن شوید به صورت کامل مواد با هم مخلوط شده اند، تهیه کردید، آن را درون پمپ سس و یا دستگاه رپید بریزید و سعی کنید مروارید های کوچک را به درون حمام آب و کلسیم لاکتیتی که از پیش آماده کردید، وارد کنید.

در این مرحله به خاطر داشته باشید که باید دست خود را به صورت مداوم روی سطح حمام آب و کلسیم لاکتیت حرکت دهید تا مرواریدها یکجا به هم برخورد نکند، زیرا ورود این کره ها به حمام باعث می‌شود تا غشایی اطراف کره ها ایجاد گردد و مرواریدها شکل بگیرند.

سپس با استفاده از یک صافی و یا استرینر سعی کنید مرواریدها را از حمام خارج کنید و با پاشیدن آرام آب سرد بر روی مرواریدهای آگارآگار آنها را مورد شستشو قرار دهید.

اکنون شما بیس آبمیوه و یا مایع دلخواه خود را به صورت مرواریدهای کوچک در دسترس دارید و می توانید در کنار غذا و یا نوشیدنی خود سرو کنید و از آن لذت ببرید.

چه تفاوتی بین مروارید های آگارآگار و خاویارهای ایجاد شده از طریق روش کروی سازی مستقیم وجود دارد؟در واقع وقتی شما آبمیوه و یا بیس مایع مورد علاقه خود را به وسیله پودر آگار آگار که در مقاله ای دیگر در سایت ریتون توضیح داده شده است(مقاله آگار آگار) به مروارید تبدیل می کنید، مایع داخل غشایی که آبمیوه شما را در بر گرفته است به صورت ژله در می آید و بافتی شبیه ژله دارد اما در استفاده از روش کروی سازی مستقیم، مایعی که درون کره قرار دارد، بافتی مایع و شبیه آبمیوه دارد و ژله ای نیست.

چرا باید از تکنیک کروی سازی مستقیم استفاده کنیم ؟
بافت منحصر به فرد: این تکنیک کره های کوچکی که با یک پوسته ه ی نازک ژل مانند در اطراف مرکز مایع ایجاد می شود، تولید میکند و هنگامی که کره ها مصرف می شوند غشای اطراف کره می ترکد و مایع را آزاد می‌کند و حسی منحصر به فرد در دهان ایجاد می کند.

ارائه خلاقانه: تکنیک کروی سازی به بارتندر ها اجازه می‌دهد تا ارائه ای منحصر به فرد و از نظر بصری خیره کننده از مواد ایجاد کند و این کره های کوچک را می توان به عنوان چاشنی یا برای اضافه کردن یک طعم خاص به یک نوشیدنی استفاده کرد.

کنترل کردن میزان مواد و تاثیر آن در طعم ها: از آنجایی که این کره ها با استفاده از تکنیک کروی سازی مستقیم در اندازه های کوچک هستند، امکان کنترل دقیق میزان مواد و طعم ها را به شما می دهند. این ویژگی به خصوص در رستوران ها و کافه های سطح بالا که اندازه مواد به دقت محاسبه و کنترل می‌شود نیز بسیار مفید است.

تطبیق پذیری: با انجام تکنیک کروی سازی مستقیم میتوان طیف وسیعی از مایعات از جمله آبمیوه ها را به کره تبدیل کرد که می توان از آن ها در انواع نوشیدنی ها و حتی در گارنیش غذاها نیز به استفاده کرد.

به طور کلی کروی سازی مستقیم می‌تواند یک تکنیک مفید برای بارتندرهایی باشد که به دنبال افزودن یک عنصر خلاقانه و منحصر به فرد به نوشیدنی های خود هستند. در حالی که امکان کنترل دقیق مواد و آزمایش‌های علمی را نیز فراهم می نماید. زیرا بارتندر با انجام این تکنیک می تواند PH مایع را تنظیم کند و سفتی و یا نرمی غشای اطراف کره را نیز کنترل کند.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.