پرش لینک ها

مرواریدهای آگار آگار

مرواریدهای آگار آگار یا خاویار های میوه‌ای، نام است که ممکن است درصنعت غذا و نوشیدنی بیشتر به گوشتان خورده باشد. درست است که وقتی صحبت از خاویار میشود محصولات مرتبط با ماهی برای ما تداعی میشود، اما به کمک پودر آگار آگار و تکنیک میکسولوژی، ما میتوانیم از هر نوع آب میوه ای که با دسر و یا نوشیدنی ما از لحاظ طعمی هماهنگی دارد، مرواریدهای میوه ای بسازیم.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مقداری روغن گیاهی با طعم خنثی، مانند روغن آفتابگردان را فریز کنید. سپس یک سیمپل سیروپ درست کنید. سیمپل سیروپ یا شربت ساده اصولاً از جوشاندن مخلوطی از آب و شکر است. با هر درصدی که دوست داشته باشید، می توانید این شربت را بسازید. سپس این شربت را روی شعله متوسط قرار بدهید و مدام هم بزنید، پس از به جوش آمدن مایع اجازه بدهید چند ثانیه بجوشد، زیرا این کار موجب شفاف شدن مخلوط می گردد. سپس اجازه دهید تا دمای شربت در اتاق کاهش یابد. در این مرحله شما آبمیوه ای را که دوست دارید و یا اسانس میوه ای را که ترجیح می دهید خاویار های میوه ای را با آن بسازید، به شربت ساده اضافه کنید و آن را روی حرارت قرار دهید.

برای تهیه مرواریدهای آگار آگار شما نیازمند یک ترازوی دیجیتال دقیق هستید. در این مرحله پودر آگار آگار که در حقیقت از یک جلبک قرمز ساخته شده است و به صورت پودر و در بخش فروشگاه سایت ریتون در دسترس است را به وسیله ترازوی دقیق دیجیتالی به ازای هر صد گرم مایع ، دو گرم پودر آگار آگاراضافه کنید. به یاد داشته باشید اگر این مقدار بیش از حد باشد، مرواریدهای شما بسیار سفت میشود و در صورتی که مقدار کمتری از این پودر را به مایع اضافه کنید، مرواریدها شکل نمی گیرد. برای حل شدن و مخلوط شدن بهتر، حدود ۱۵ گرم شکر را به پودر آگار آگار اضافه کنید و آنها را با هم مخلوط کنید. حالا میتوانید مخلوط شکر و آگار را در مایع حرارت دیده بریزید. مطمئن شوید که به خوبی در حین انجام این کار مایع را هم زده و آنها را با هم مخلوط می کنید تا بجوشد. پس از اینکه مایع به نقطه جوش رسید، حداقل یک دقیقه به آن اجازه بدهید تا به فرآیند خود ادامه دهد، سپس آن را از روی حرارت بردارید. در این مرحله برای ساخت مروارید ها شما می توانید به دو روش عمل کنید.

روش اول استفاده از یک قالب سیلیکونی مروارید یا خاویار مخصوص که شامل سطحی سیلیکونی به همراه حفره های کروی شکل کوچک است که میتوانید مایع را درون آن بریزید و پس از اینکه دمای شربت پایین آمد، این ورق سیلیکونی را برگردانده و مروارید ها را از آن خارج کنید.

برای ریختن مایع به داخل حفره های کوچک سطح سیلیکونی میتوناید از سرنگ یا از یک بطری فشاری کوچک با یک نازل ظریف استفاده کنید. زمانی که مخلوط خیلی داغ نیست، سرنگ را بردارید و آن را از مایع پر کنید. قالب سیلیکونی را بردارید و با صبر و حوصله هر سوراخ را پر کنید، اگر احساس کردید مقدار مایع روی صفحه سیلیکونی بیش از حد معمول است، می‌توانید یک کاردک بردارید و سطح آن را از مایع اضافی پاک کنید. سپس قالب سیلیکونی را درون فریزر قرار دهید و پس از دو ساعت آن را خارج کنید.

در این مرحله شما میتوانید مروارید ها را از داخل قالب در آورده و آنها را درون شربت دلخواه خود بریزید. یادتان باشد در این مرحله شما زمان زیادی ندارید، زیرا حباب های کوچک به سرعت در حال آب شدن هستند. پس از چند دقیقه خاویار های میوه ای آماده خوردن هستند.

برای تهیه مرواریدهای آگار آگار روش دیگری نیز وجود دارد. به یاد داشته باشید در انجام این روش، روغن باید بسیار دمای پایینی داشته باشد. زمانی که شربت و آب میوه خود را از روی اجاق برداشته اید، می توانید مقدار معینی از مایع را به وسیله سرنگ بردارید و به آرامی اما پیوسته و با یک ریتم منظم یک قطره ایجاد کنید و درون روغن بسیار سرد بریزید. در حالی که مخلوط با روغن تماس پیدا می کند به اطراف می چرخد و یک کره کامل را تشکیل می‌دهد و به ته ظرف فرو میرود. این ریتم را به صورت یکنواخت حفظ کنید و دائماً جای دست خود را روی سطح روغن حرکت دهید تا مرواریدهای آگار آگار روی هم نغلتند.

زمانی که تمام مخلوط خود را به درون روغن سرد منتقل کردید، یک کاسه و یک صافی بزرگ بردارید و در کاسه دیگر آب سرد بریزید، سپس با استفاده از یک استرینریا صافی مخلوط روغن و مروارید ها را به درون صافی ظرف اول منتقل کنید و اجازه بدهید تا مرواریدها از روغن جدا شوند. سپس صافی حاوی مروارید های آگار آگار را به ظرف حاوی آب سرد منتقل کنید. از آنجا که ممکن است ورقه های سیلیکونی کروی شکل در ایران کمتر یافت شوند، این روش به عنوان متود دوم می تواند در ساخت مروارید های بی نقص به شما بسیار کمک کند. همچنین می‌توانید با نگهداری روغنی که درون کاسه ریخته شده است، بارها و بارها برای ساخت خاویارهای میوه ای استفاده کنید. حتی می‌توانید مجدداً آن را فریز کنید.

برای اینکه ذرات روغن روی سطح خاویار وجود نداشته باشند، می توانید آنها را با آب سرد بشویید یا مقداری آب سرد را به درون ظرف اضافه کنید. زیرا ذرات روغن در بالاترین سطح ظرف قرار می گیرند و آن وقت شما به راحتی می‌توانید مقدار روغن اضافه روی سطح را خارج کنید. اگر می خواهید استفادهای ویژه از خاویار های میوه ای داشته باشید، می توانید این مرواریدها را درون همان اسانس یا آب میوه ای نگهداری کنید که از آن ساخته شده اند. به عنوان مثال اگر شما مرواریدهای آگار آگار را با اسانس شاتوت ساخته اید، می توانید با درست کردن شربت شاتوت از آنها نگهداری کنید اما اگر دوست دارید این مروارید ها ظاهری شفاف تر و براق تر داشته باشند، آنها را درون شربت ساده نگهداری کنید.

یکی از مهمترین مواردی که در ساخت مروارید های آگارآگار با کیفیت به شما کمک می کند استفاده از پودر آگارآگار با کیفیت است. فروشگاه ریتون یکی از بهترین پودرهای آگارآگار موجود در ایران را به فروش می رساند و شما می توانید با سفارش در بخش محصولات، پودر آگار آگار را جستجو کرده و یا برای تهیه آن با ما تماس بگیرید.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
Home
Account
Cart
Search